ETKİNLİKLERİMİZ

 


 

19 Temmuz 2010 - Sistem Cerrahi Tıp Merkezi ve Kipa AVM İle Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Cerrahi Tıp Merkezi olarak hizmet veren “SİSTEM” 1988 yılında en iyi hizmeti en yeni teknoloji ile sunmak üzere “Sistem Tanı Merkezi” olarak faaliyete başlamış, 2009 yılından itibaren de “Cerrahi Tıp Merkezi” olarak kendi hizmet binasında, konusunda uzman doktor ve personeli ile hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Mersin Kipa AVM Aile Kulübü üyelerine Sağlıklı Beslenme ve Diyet konusunda Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nden Diyetisyen Mustafa Bahar konferans verdi.

Kipa AVM’de yapılan konferansa ilgi büyüktü. Diyetisyen Mustafa Bahar “Yapılan analizlere göre son 2 yıldır ölüm nedenlerinin ilki sigara ve ikinci nedeni ise obezliktir.
Yaşamak için beslenme şart, bundan keyif almakta insanı insan yapan özelliklerin başında gelir ve sağlıklı beslenme de en önemli koşuldur. Bunu başarmak insanın kendi elinde ve hiç zor değil. Yapılması gereken birkaç küçük ama önemli noktayı göz ardı etmemek. Sağlıklı beslenmek için her şey yenilebilir ama bunun için miktar önemlidir.”dedi.

Diyetisyen Mustafa Bahar konferansa katılan üyelerin sorularını yanıtlayarak sunumunu bitirdi.

 

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

06 Temmuz 2010 - Mezitli Denizhan 2 ve Liparis 1 Site Sakinleri Havuz Suyu Temizliği Konusunda Bilgilendirildi

22 yıllık Sistem güvencesi ve Mezitli Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Sağlığınız İçin Havuz Suyuna Dikkat Projesi” kapsamında ilk olarak Mezitli Denizhan 1 Sitesi ve Liparis 1 Sitesi sakinleri Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Dr. H. Nafiz Alpsoylu tarafından bilgilendirildi.

 

Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nin hazırlamış olduğu “Sağlığınız İçin Havuz Suyuna Dikkat Edin” konulu broşürler site sakinlerine dağıtıldı.


Site sakinleri “Havuz suyu temizliğine karşı bilinçlendirildiğini bu projenin çok yararlı olduğunu vurgulayarak Özel Sistem Cerrahi Tıp Merkezi ve Mezitli Kaymakamlığına teşekkür ettiler.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

 

03 Temmuz 2010 - KİPA'da Bilgilendirme Standı

 

Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Kipa Alışveriş Merkezi Aile Kulubü önünde açtığı stand ile Kipa’ya gelen müşterileri sağlıklı yaşam ve Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nde hizmet veren branşlar konusunda bilgilendirdi.

 

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

 

02 Temmuz 2010 - Kosovalı Gençlere Ücretsiz Sağlık Taraması

 

Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  ve Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile ortaklaşa hazırlanan “Uygulamalı Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında, Mezitli’ye gelen 36 Kosovalı genç, Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nde ücretsiz sağlık taramasından geçti.

 

2 Temmuz 2010 Cuma günü saat 13.00’te merkezimizde Dr. Ömer Özkan Özdemir tarafında sağlık kontrolden geçirilen 36 gençte hiçbir sağlık sorununa rastlanmadı.

 

Tek tek kontrolden geçirilen gençler, bu uygulamadan memnun kaldıklarını, hasta olmasalar bile bir sağlık kontrolünden geçmelerinin kendilerine fayda sağlayacağını, kendilerini sağlık kontrolünden geçiren merkezimize çok teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

 

Ayrıca Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi olarak, gençlere sağlık kontrolü öncesinde bir öğle yemeği de ikram ederek Kosovalı konukların Mersin’deki ilk günlerinin sağlıklı ve neşeli geçmesini sağladık.

 

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

 

19 - 20 Haziran 2010 - Güneş Festivali'nde Sistem Standı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) Mersin Şubesi tarafından ortaklaşa organize edilen güneş festivalinde güneş enerjisinin önemine dikkat çekildi.

 

Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi olarak, 2 gün süren güneş festivalinde açtığımız stantta ücretsiz tansiyon ölçümü yaptık. Festivale ambulans desteğimizle de yaşanan küçük kazalara anında müdahale ederek destekte bulunduk.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

 

12 Haziran 2010 - Ana Baba Okulu Şimdi KİPA'da

 

Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi ve Kipa aile Kulubü işbirliğinde 28 Haziran 2010 Pazartesi günü Kipa Aile Kulubü’nde başlayacak olan “Ana-Baba Okulu Doğuma Hazırlık Kursu” nun tanıtım toplantısı 12 Haziran 2010 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
Tanıtım toplantısına gelen Anne ve Baba Adaylarına Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Birimleri ve Doğuma Hazırlık Kursu’nun içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgi E. Özlem Çetin ve Dilek Türkmen tarafından verildi.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 

 

14 Mayıs 2010 - Tece Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencilerine Ücretsiz Göz ve Dahiliye Taraması

 

Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi'nin hekimleri Op. Dr. Seçil CILLI ve Dr. Ömer Özkan ÖZDEMİR tarafından Tece Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin göz ve dahiliye muayaneleri ücretsiz olarak yapılmıştır.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


13 Mayıs 2010 - Ana Baba Okulu - Doğuma Hazırlık Kursu -2

 

Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi uzman hekimlerinin katkıları ve halkımızın yoğun ilgisiyle birincisi başarıyla tamamlanan "ÜCRETSİZ" Ana Baba Okulu - Doğuma Hazırlık Kursunun ikincisi 13 Mayıs 2010 Perşembe günü başladı. Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi uzman hekimleri ve anne baba adayları her perşembe saat 17:00 - 18:00 arasında biraraya geliyorlar.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 

 

17 Nisan 2010 - Mezitli Kaymakamlığı Bisiklet Turu

 

"TURİZMDE ZİRVEYE BİSİKLETLE ULAŞILIR" sloganıyla düzenlenen bisiklet turu, bisikletseverlerin 17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 11.00'de Mezitli Belediye hizmet binası önü toplanma ile belediye binası önünden başladı. Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Ambulansı bisiklet turunda Mezitlili katılımcılara hizmet vermiştir

.Fotoğraflar için tıklayınız

 

 


 

16 Nisan 2010 - Davultepe Atatürk İlköğretim Okulu Ücretsiz Göz Taraması

 

"Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Seçil CILLI tarafından Davultepe Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin göz muayaneleri yapılmıştır.

.Fotoğraflar için tıklayınız

  

17 Mart 2010 - Ana Baba Okulu - Doğuma Hazırlık Kursu

 

"Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi uzman hekimleri tarafından "ÜCRETSİZ" Ana Baba Okulu - Doğuma Hazırlık Kurslarının birincisi başlamıştır.Her çarşamba günü saat 17:00 - 18:00 arasındaki bu etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.

.Fotoğraflar için tıklayınız

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa