Merkezimizde Panoramik Röntgen ve Mersin’de sınırlı sayıda yerde bulunan Dental Tomografi cihazları ile görüntüleme işlemleri deneyimli ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Çekimlerde herhangi bir ağrı olmamakla birlikte hemen sonra görüntünüz CD’ye aktarılmakta ve beklemeden işlemleriniz tamamlanmaktadır.

Panoramik Röntgen

Çenedeki ve dişlerdeki rahatsızlıkların tek bir film ile tespitinin yapılmasını sağlayan röntgen türüdür. Panoramik röntgen sayesinde tedavi sürecinin planlanması daha hızlı gerçekleşirken, tedavi için gerekli olan argümanlar da eksiksiz olarak belirlenir.

Dental Tomografi

Dental tomografi X ışını kullanmak suretiyle ilgi alanı dışındaki görüntülerin odak dışında bırakılarak istenilen bölgedeki objelerin daha net bir şekilde görülmesini sağlayan, ince kesitlerden oluşan ve hacim içeren görüntü elde etmeye yardımcı olan bir yöntemdir. Klasik diş röntgeni ile arasındaki ana fark, bir volumetrik tomografinin bize 3D görüntü verebilmesidir. Bu da uzunluk, genişlik ve derinlik de dahil üç boyutlu görüntüleme ve tüm dişlerin, çene kemiğinin ve hatta hava yolunun etrafını görülebilmesini sağlar.

Bu bakımdan dental tomografi, çeşitli diş hastalıklarının teşhis edilmesi ve detaylı tedavi planlamasının yapılması anlamında büyük önem arz eder.

Görseller
Videolar
Yazılar